WrOpenUp http://wropenup.pl

Miło nam poinformować, że mieliśmy okazję oraz przyjemność pracować przy realizacji nowej edycji strony internetowej dla wrocławskiej Fundacji WrOpenUp.

Fundacja zajmuje się promocją wrocławia jako miasta szanującego szeroko pojętą różnorodność. Działalność  realizowana jest poprzez kształcenie młodzieży w celu wyłonienia "zaangażowanych społecznie liderów, multiplikatorów wartości, którzy szanują różnorodność, rozumieją korzyści płynące z otwartości i promują ją w swoich środowiskach". Powagi przedsięwzięciu nadaje fakt, że działalność WrOpenUp wspierana jest przez Urząd Miasta Wrocławia a także największe firmy z branży informatycznej takie jak: Google, HP i IBM.

Z punktu widzenia funkcjonalności opracowanej przez strony internetowej, serwis umożliwia tworzenie oraz zarządzanie grupami wolontariuszy (głównie uczniów) tworzących treści promujące wrocław z punktu widzenia misji Fundacji. Wolontariusze posiadają narzędzia do publikacji treści zarówno na łamach strony wropenup.pl jak również na portalach społecznościowych: facebook, google+, twitter. Ponadto serwis umożliwia moderację treści przez liderów grup (I-szy poziom) jak również przez administrarora serwisu (II-gi poziom), możliwość automatycznego zapisywania się na warsztaty organizowane przez Fundację oraz moduł Wirtualnej Mapy Wrocławia, która będzie powstawiać dynamicznie i prezentować miejsca powiązane z publikowanymi na łamach strony wropenup.pl wpisami. Strona została oparta o nasz system WEGO CMS w wersji Sklep+.